آشنایی با شغل محتوا نویسی(1)

اگر سر وکارتان با سایت و وبلاگ باشد تا به امروز احتمالا کلمه سئو را بارها شنیده اید. سئو SEO که بر گرفته از عبارت Search Engine Optimization  میباشد به معنای انجام راه کارهایی برای افزایش بازدید صفحه و یا به عبارتی افزایش ارزش آن برای موتورهای جستجو است.در واقع به عبارت ساده تر سئو سبب بدست آوردن محل های بهتر برای وب سایت ها هنگام جستجو توسط کاربران است.پیاده سازی سئو اصلا کار ساده ای نیست.تولید محتوای کارآمد از روش های افزایش سئو سایت است.از این رو مدیران وب سایت ها علاقه مند به کار با محتواگذاران حرفه ای هستند تا بتوانند با تولید محتوای مناسب سبب افزایش رتبه سایت شوند.اگر شما دستی در نویسندگی دارید و تمایل دارید به این حرفه وارد شوید و یا با یکی از مشاغل پر طرفدار این روزها یعنی محتوا نویسی آشنا شوید شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می کنیم.

محتوا نویس چه کاری انجام می دهد؟

وب سایت ها برای معرفی کالا وخدمات خود نیاز به محتوا دارند.یک محتوا می تواند به صورت تصویری مانند ویدیوهای اموزشی, صوتی مانند پادکست ها و یا متنی باشد. کار تولید این محتواها به صورت حرفه ای توسط محتوا نویس ها انجام می شود.

بازار کار محتوا نویسی

امروزه در بین آگهی های استخدام بیشترین بخش مربوط به جذب محتوا نویس است.شما می توانید به صورت قراردادی برای سایت های دیگر محتوا نویسی کنید .و یا در صورتی که تمایل دارید برای خودتان تولید محتوا کنید می توانید با یکی از ایده های زیر برای خودتان بازار یابی کنید.

روش اول:فروش فروش یکی از راه های جذاب کسب درآمد از طریق تولید محتوا است.شما می توانید یک فروشگاه اینترنتی کوچک برای  محصولات خود  مانند پوشاک،وسایل بهداشتی،کتاب و… غیره ایجاد کنید و آن ها را ضمن معرفی به فروش برسانید.

روش دوم: افیلیت مارکتینگ اگر شما خودتان محصولی ندارید که به فروش برسانید می توانید افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش انجام دهید. لینک محصول پیشنهادی را روی وب سایت خود قرار می دهید و به ازای هر خریدی که صورت می گیرد درصدی از مبلغ پرداختی  به شما تعلق می گیرد.

 روش سوم:انتشار ویدئوهای آموزشی در صورتی که در یک زمینه خاص مهارت و تخصص دارید می توانید ویدئویی هایی را با محتوای آموزشی تولید کنید.روزانه افراد زیادی با انتشار ویدئوهایی با عنوان آموزش آرایشگری،برنامه نویسی،آشپزی و … کسب درآمد می کنند.

روش چهارم:انتشار مقالات شما می توانید مقالات تخصصی را جمع آوری کنید و با فروش آن ها به افرادی که نیاز به دریافت آن مقالات دارند  کسب درآمد کنید.

روش پنجم: ترجمه امروزه ویدئوها در هر زبانی در سراسر جهان پخش می شوند در صورتی که شما بتوانید ویدئوهای پربازدید در دنیا را ترجمه کنید به یکی از تولید کنندگان محتوای موفق تبدیل خواهید شد.

روش ششم:تولید کتاب الکترونیکی در صورتی که در یک زمینه خاص تولید محتوا کنید می توانید با نرم افزارهای رایگان و ساده کتاب های الکترونیکی مرتبط با موضوع خود را تولید کنید و آن ها را به فروش برسانید.

روش هفتم :کتاب های صوتی اگر صدای خوبی دارید باید خوشحال باشید زیرا می توانید با تولید و فروش کتاب های صوتی درآمد خوبی را به دست بیاورید .افراد بسیاری هستند که تمایل دارند در ترافیک و یا در حین انجام فعالیت های روزمره هم بیاموزند.از این رو این افراد به تهیه کتاب های صوتی روی می آورند..

روش هشتم :تولید محصول اگر دوره خاصی را سپری کرده اید و یا تجربه ی خوبی مانند لاغری در زمان کمی داشتید می توانید تجربه ها و دانش خود را دراختیار افراد قرار دهید.به عنوان مثال برای موفقیت در لاغری می توانید دمنوش ترکیبی خود را معرفی و به فروش برسانید.

روش نهم:برگزاری دوره های آنلاین در صورتی که دسترسی به محیط های فیزیکی برای ارائه تخصص خود ندارید دوره های آنلاین یکی از بهترین گزینه ها برای شما می باشد.شما می توانید در قبال تشکیل کلاس ها مبلغی از افراد ثبت نام کننده دریافت کنید.

روش دهم:تبلیغات در صورتی که محتواهای تولید شده توسط شما پربازدید باشد بعد از مدتی می توانید برای تبلیغات  با شرکت ها یا برندها قرار داد ببندید و در قبال تبلیغ محصول آن ها، مبلغی دریافت کنید.

به اینستاگرام ما بپیوندید:

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *